top of page

Yatak Odasında Feng Shui

Güncelleme tarihi: 6 Haz 2023

Yatak odası, feng shui felsefesinde evin en önemli odasıdır. En çok zaman geçirdiğiniz oda ve sizin için en kişisel olanıdır. Bunun yanı sıra, bu odada uyuyarak birçok saat geçiriyorsunuz. Bu nedenle, uyurken daha pasif bir durumdasınız, bu nedenle yatak odasındaki tüm enerjilerden gerçekten etkileniyorsunuz.

Yatak odası sizi sembolize ediyor. Yani, yatak odasında yaptığınız herhangi bir feng shui değişikliği size en yakın olanıdır, bu yüzden sizi en önemli şekilde etkiler. İşte yatak odanızı feng shui için ipuçları.İşte iyi feng shui için en iyi yatak yerleşiminiz için öneriler: Yatağınızın komuta konumunda olduğundan emin olun. Bu, yatakta doğrudan kapı ile aynı hizada değilken kapıya baktığınız anlamına gelir.

Hiçbir kapının doğrudan yatak ile aynı hizada açılmasını istemezsiniz. Özellikle ayaklarınızın kapıyı gösterdiği "tabut pozisyonundan" kaçının.


Başlığınızı, yatağın diğer üç tarafında (sol, sağ ve ayak kısmı) boşluk kalacak şekilde sağlam bir duvara yerleştirin. Başlığınızı diğer tarafında tuvalet bulunan bir duvara yerleştirmekten kaçının. Mümkünse yatağınızı alçak kirişlerin, alt yüzeylerin ve eğimli tavanların altına yerleştirmeyin.Ahşap yatak başlıklı yatak odası
Image Credit: Ben Hosking

Bir Yatak Başlığı Alın


Bir başlık, hayatınızdaki ve özellikle romantik ilişkilerinizdeki istikrarı ve desteği temsil eder. En iyi başlıklar, boşluksuz ve sağlam olanlardır.

En fazla desteği ve gücü hissetmek için başlığınızı güvenli bir şekilde yatağa sabitlediğinizden emin olun.


Yatağınızın Altını Düzenleyin

Yatağınızın altında ne sakladığınıza iyice bakın. Yataklarımızın altındaki eşyalar, siz pasif "yin" durumunda uyurken sizi etkiler. Altında ne varsa, hayatınızdaki bilinçaltı bloklarını da temsil edebilir veya yaratabilir.


Yatağınızın altındaki alanı temizlemenin zamanı geldi. Mümkünse, yatağın altında hiç saklama alanı bulundurulmaması önerilir. Daha sonra qi (yaşam gücü enerjisi) her yerde serbestçe akabilir ve siz uyurken sizi iyileştirebilir. Bir çeşit saklama için kullanmanız gerekiyorsa bu alanı, çarşaflar, battaniyeler ve yastıklar gibi yumuşak, uyku ile ilgili eşyalara yer verin.


Elektronik eşyalardan uzaklaşın


EMF'ler, elektronik cihazlar ve güç hatları tarafından oluşturulan elektrik ve manyetik alanlardır. Zararlı olabilirler ve uyku kalitemizi etkilemek de dahil olmak üzere refahımızı etkileyebilirler.Pratik düzeyde hepimiz, yatak odalarımızdaki cihazların varlığının uykumuzu ve sirkadiyen ritimlerimizi bozduğunu biliyoruz. İyi bir gece uykusu çekmekte sorun yaşıyorsanız, elektroniği yatak odasından uzak tutmak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Bir çalar saat satın almak ve yalnızca kitap okumak, eğlenmenin ve bir telefona veya diğer elektronik cihazlara ihtiyaç duymadan programınıza uymanın yollarından bazılarıdır.


Bir çift Komidin Kullanın

Daha önce de belirtildiği gibi, yatağın her iki yanında da boşluk bıraktığınızdan emin olun. Asimetri rahatsız edici olabileceğinden iki komodin, bir taneden daha iyidir. Ayrıca her eşin (veya gelecekteki iş ortağının) kendi alanına ve depolama alanına sahip olmasını sağlar.

Eşleşmek zorunda değiller, aksine tamamlayıcı ve dengeli olmalılar. Komidinler aynı zamanda siz ve ilişkiniz için alan ve uyum yaratmaya yardımcı olur.Feng Shui Dostu Renkleri Bir Araya Getirin

Özetle, yatak odanız için en iyi renkler büyük ölçüde neye ihtiyacınız olduğuna bağlıdır. Yatak odanızda biraz daha fazla tutku istiyorsanız, biraz kırmızı lekeler eklemeyi deneyin. Topraksı ve nötr renkler daha fazla destek ve rahatlama sağlar. Şifa ve canlılık arıyorsanız, mavileri ve yeşilleri deneyin. Pembeler ve şeftaliler, bir ortaklığı çekmek için ideal tonlardır.

En önemlisi, hangi renkleri çektiğinizi hissedin ve farkedin. Bazen gerçekten neye ihtiyacımız olduğunu anlamak için, sadece kendimizi dinlemek yeterlidir.Sanat Konusunda Seçici Olun


Yatak odalarımızdaki sanat eserleri kişisel hayatlarımız hakkında çok şey söyleyebilir ve etkileyebilir.

Romantizm için, aile fotoğrafları önerilir. Bekarsanız ve eş arıyorsanız, bekar kişilerin veya nesnelerin görüntülerinden kaçının. Bunun yerine, aşkı tasvir eden veya çiftler halinde olan sanat eserlerini bir mekana katın.

Son olarak, depresyona doğru bir eğilim varsa, resminizin qi'nizi veya yaşam gücü enerjinizi yükseltmek için göz seviyesinde veya daha yüksekte olduğundan emin olun.
Kitaplara Ayrı bir yer bulun

Kitapları seviyoruz, ancak uyumakta güçlük çekiyorsanız, onlara yeni bir yuva bulma zamanı.

Şu anda komodinin üzerinde okuduğunuz kitabın bulunmasında sakınca yok, ancak yatak odasında bir yığın kitap veya bir kitaplık olması durumundan bahsediyoruz. Kitaplar aktif enerjidir ve zihnimizi harekete geçirir. Daha dinlendirici bir gece uykusu için kitapları kaldırmayı deneyin.


Bu yazı size yararlı oldu mu? Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz;
Bunlar ilginizi çekebilir;
Comments


bottom of page