top of page
05.jpg

MAISON VOLTAIRE

PROJE: RESIDENTIAL
KONUM: PARIS, FRANCE

01_1-studio.png

Boulevard Voltaire'de yer alan bu daire, bir bekleme alanı, iki oturma odası, bir yemek odası, bir kitaplık ve dört yatak odasından oluşmaktadır. Daire, Paris'in muhteşem manzarasına karşı fonksiyonel ve şık bir alan yaratıyor.

04_1-studio.png

Yemek odasına açılan salonda uçuk pastel pembe tonlarında seramiklerle döşenen modern şömine, pirinç detaylara sahip süpürgeliklerle eşsiz bir ambiyans yaratıyor. Oturma elemanlarında pirinç ve kök ahşap detaylarla birlikte kadife ve deri kumaşlar kullanılmıştır. Farklı doğal taş malzemeler ve kalın üflemeli cam sehpa ve masalarda lüks ve ihtişamlı bir doku oluşturuyor. Mekanın tamamına yayılan zarif tavan aydınlatması, şöminenin iki yanında bulunan aplikler ile dramatik ve çarpıcı bir etki yaratıyor.

03-studio.png
06-studio.png
y1.jpg

Yemek alanında bulunan masa, ustalar tarafından masif doğal taşa şekil verilerek tasarlanmıştır. Üst plaka pirinç çerçeveli üfleme camdan oluşur. Bu alanda yer alan konsolda mekan genelinde tercih edilen pirinç, kök ahşap ve doğal taş malzemeler kullanılmıştır. Tüm mobilyalar gibi duvar heykelleri de “Therapinterior” ve “T-Art Contemporary” özel tasarımıdır.

yemek2.jpg
casa_05_Scene 9.png
casa_04_Scene 9.png
bottom of page